Нова система блокування податкових накладних

15 Май by admin

Нова система блокування податкових накладних

Український бізнес ось-ось переведуть на нову систему блокування ПДВ-накладних: перезапуск намічений на 1 березня (поправками до Податкового кодексу, закон №2245-VIII, з 1 січня був зупинений старий механізм).

В кінці минулого тижня в Мінфіні і ДФС закінчили розробку альтернативного рішення, і надали його для публічного обговорення, пише UBR.

Як відзначають в міністерстві, раніше узгодження критеріїв оцінки фіктивності операцій з ПДВ займало деякий час, що дозволяло деяким платникам користуватися фіктивним кредитом. Для більш оперативного реагування тепер Фіскальна служба зможе сама встановлювати критерії оцінки ризиків, правда за погодженням з Мінфіном. Передбачається, що ці критерії будуть публікувати на офіційному сайті ДФС.

Спочатку все накладні перевіряються по «відтинає» критеріям, які дозволяють без проблем реєструвати ПН / РК (щоб зменшити кількість невиправданих блокувань):

ПН не видається покупцю або виписана на операцію, яка не підлягає оподаткуванням ПДВ. Тобто немає ризику формування фіктивного кредиту.
Обсяг поставок за місяць (за який виписана накладна) не перевищує 500 тис. Грн, а керівник такої компанії займає аналогічну посаду не більше, ніж ще в двох підприємствах-платників ПДВ.
Сума всіх сплачених податків, без урахування імпортного ПДВ, за попередні 12 місяців більше 3% від суми всіх поставок всередині країни за той же період.
Одночасно має виконуватися «старе» умова: сума ПДВ у податковій накладній не може бути більше, ніж в 1,3 рази найбільшою суми ПДВ за місяць (в період 12 попередніх місяців).

Якщо хоча б один перерахованих вище критеріїв підходить до НН / РК, вони підлягають реєстрації в реєстрі.

«Значення податкового навантаження розраховується ДФС станом на перше число календарного місяця і кожного 10 числа стає доступним платнику в електронному кабінеті», — розповіла UBR.ua партнер КАС Груп Тетяна Кузьмич.

За її словами, ці зміни полегшать доля платників з невеликими оборотами, так званим «конечнікам».

Як зазначає старший юрист юридичної компанії ILF Олена Калініна, тут більше зіграє роль саме зниження критерію за податковим навантаженням. Раніше цей критерій був 5% і його не витримували навіть великі компанії. Тому зниження до 3% спростить процедуру моніторингу податкових накладних для середнього бізнесу.

«Не суттєво вплине ця зміна на дрібний бізнес, так як в середньому цей сектор намагається тримати податкове навантаження на рівні 1,5-2%», — зазначила Калініна.

Решта НН будуть моніториться за критеріями ризиковості платника, показниками позитивної історії, а також критеріям ризиковості самих операцій.

Найгірше, якщо підприємство вважається податківцями ризиковим, тоді реєстрація ПН / РК відразу блокується. Найчастіше до таких суб’єктів податківці відносять так звані «фіктивні» підприємства або їх контрагентів.

Потім за ступенем небезпеки йдуть конкретні операції, які можуть бути віднесені до ризикових. Але тут є важливий нюанс. Спеціально для малого і середнього бізнесу вводяться нові показники — позитивною податковою історії.

Платники з позитивною податковою історією зможуть реєструвати без проблем свої НН, навіть якщо їх операція підпадає під категорію ризикової.

«Позитивна історія — це нове поняття. Поки «профіль» позитивного платника не оприлюднений, тому рано судити, чи буде це працювати і наскільки чітко будуть сформульовані ознаки позитивності », — зауважила керівник адвокатським бюро, податковий радник Axon Partners Оксана Кобзар.

Очікується, що ДФС буде розраховувати показники позитивної історії платника щомісяця і будуть доступні платнику в електронному кабінеті 10 числа кожного нового місяця. Тим, кому не пощастило і НН / РК заблокували, пропонується новий сервіс — реєстр заблокованих накладних. У ньому, по ідеї, платник в режимі онлайн зможе знайти інформацію про розгляд своїх документів і статус зупинених податкових накладних. Це рішення, як вважають в Мінфіні, зробить процес більш прозорим і зрозумілим.

Для оперативності розгляду пояснень і документів передбачається створення комісій на регіональному, а не тільки центральному рівні ДФС. Прийняті рішення цих комісій вступають в силу після реєстрації їх в електронному Реєстрі зупинених податкових накладних.

Протягом місяця після набрання чинності постановою КМУ, цей реєстр буде працювати в тестовому режимі. І рішення комісій будуть надсилатися платнику, але реєструватися в реєстрі не будуть. Тобто навіть відмову в реєстрації не буде гальмувати НН / РК ще цілий місяць, теоретично до 1 квітня 2018 року.

Що стосується оскарження рішень Комісії ДФС про відмову в реєстрації ПН / РК в суді, то порядок такого оскарження залишається без змін.

Byadmin

+380976830009

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *