Оновлений порядок дій при блокуванні ПН або РК. Рішення МінФіну

23 Фев by Андрій Литвинюк

Оновлений порядок дій при блокуванні ПН або РК. Рішення МінФіну

Шановні клієнти, інформуємо, що відповідно до рішення Міністерства Фінансів України було затверджено зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Текст наказу №19 можна переглянути за посиланням.

Про що йдеться у даному наказі?

1. Комісія регіонального рівня розглядає письмові пояснення та копії документів, які надані платниками до контролюючого органу Після розгляду даних пояснень та копій документів комісія у термін протягом 5 робочих днів зобов’язана:

  • Прийняти рішення про реєстрацію ПН/ РК в ЄРПН та відправити його платнику податку в порядку, встановленому ст. 42 гл. 1 розд. II ПКУ, за встановленою формою;
  • направити повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, за встановленою формою;
  • прийняти рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН у разі надання платником податку копій документів із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку у встановленому порядку, за встановленою формою.

У разі 2 варіанту платник може подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання повідомлення комісії регіонального рівня.

Подача письмових пояснень та копій документів здійснюється до ДПС у електронній формі за допомогою засобів електронного зв’язку з урахуванням вимог чинного законодавства.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН за встановленою формою

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання.

2. Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН в разі

  • ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні Повідомлення;
  • та/або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.

3. Замість старого додатка до Порядку додано два нових:

  • Додаток 1. Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • Додаток 2. Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Даний наказ вступає в дію через 15 днів з дня його офіційного опублікування. 21.02.2023 Наказ був опублікований в «Офіційному віснику». Тому всі наведені вище зміни почнуть діяти з 8 березня. 

Працюємо для вас, працюємо завдяки вам! З Україною в серці!

Ваш Техноцентр Маяк

Не забудьте підписатись на наші соціальні мережі, щоб не пропустити чогось важливого!

  

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *